Ebben a posztban megnézzük hogyan kell felállítani a homeopátiás prognózist. Egyébként, mit jelent a prognózis? Egyszerűen kifejezve, azt jelenti hogy mennyi az esélye hogy a beteg meggyógyul a kezelésünktől. Természetesen ezt nem tudjuk matematikai pontossággal megállapítani ezt az esélyt, de ha összeadjuk a faktorokat, akkor nagyságrendileg hozzá lehet szólni minden esethez.
Először is egy zavar vagy panasz mélysége nagyon fontos szempont. A homeopátiában a mélységről úgy gondolkozunk hogy a fizikai szint az emberi lénye perifériája, majd az érzelmi szint van középen, és az emberi létezés magja a mentális szint, vagyis a gondolataink, tudatunk, memóriánk, emlékeink, stb. Természetesen a különböző szinteken belül is fel lehet állítani egy intenzitásbeli, hierarchikus sorrendet, ami még egy vizsgálódási szempont lehet.
Egy másik szempont az a panasz veszélyessége. Objektíven nézve például a rák nagyon súlyos, degeneratívnak mondott betegség. Ilyen esetben azt mondjuk hogy a prognózis rosszabb. (Nyilván rák és rák közt is nagyon nagy különbségek lehetnek, de ez egy másik téma.
A harmadik nagyon fontos szemszög az a beteg általános állapota, vagyis az egészség szintje. Nyilvánvaló, hogy akinek az általános egészsége jobb, azt könnyebb lesz meggyógyítani bármilyen betegségben is szenved.
Fontos megemlíteni a külső körülményeket. Ezek közül nagyon sok befolyásolhatja a prognózist. Egy nem kimerítő listát adunk itt ezekről: pl. a negatív öröklött hajlamok, fizikai vagy érzelmi traumák, elnyomó allopátiás kezelések, oltások, súlyos akut betegségek, stb. Ezek a faktorok blokkolhatják a test energetikai mátrixát és megakadályozhatják a gyógyulást. Ha a betegnél ezek közül több is található akkor egyre jobban romlik a prognózis.
Továbblépve, a túlérzékeny alkatú embereknek romolhat a prognózisa. Kik ezek? Akik sok mindenre érzékenyek, allergiások különböző élelmiszerekre vagy akár túlérzékenyek érzelmileg.
És végül természetesen az egyik legfontosabb dolog a tünet mintázat egyértelműsége. Ha úgy adunk be egy szert hogy nem tudjuk elégségesen megalapozni a döntésünket, pl. 3-4 kulcstünettel vagy egyedi jellegű tünetekkel akkor már előre tudhatjuk, hogy a siker esélye jelentősen csökken. De azt hozzá kell tenni hogy nem szabad feladni, mivel olykor az úgynevezett egyoldalú betegségek csak 1-2 tüneten keresztül mutatják meg magukat.
Vélemény, hozzászólás?