Vithoulkas professzor egy későbbi kiegészítése az egészség szintjei elmélethez a betegségek kontinuitása nevet viseli. Azt a kérdést teszi fel, hogy miért alakulnak ki a krónikus betegségek.
Azt már említettem az előző cikkben, hogy az egészség szintjének a legfontosabb paramétere az akut fertőzéses betegségek meg vagy nem léte. Ebből kiindulva talán nem egy nagy logikai ugrás ha kijelentjük, ezek az akut folyamatok valójában javító, regeneratív hatással vannak a szervezetre. A betegségek kontinuitása elmélet kimondja: legtöbb esetben a krónikus betegségek okozója ezen lázas betegségek elnyomása (vagyis gyulladáscsökkentőkkel, antibiotikummal való kezelése).
Miért van ez? Minden betegség előfutára a gyulladás. Mindkét típusú betegség gyulladással jár. Vithoulkas professzor ebben a tanulmányában azt állítja, hogy az a gyulladás, ami az akut betegség alatt kialakul, az elnyomás által szub-akut gyulladássá alakul, majd miután a szervezet nem tud vele mit kezdeni, krónikus gyulladássá transzmutálódik.
Az elmélet dióhéjban ennyi. Azonban ha valaki képes rugalmasan az emberi egészség törvényeiről, rendszeréről gondolkozni, akkor több nagyon érdekes következtetésre is juthat.
Az hogy az akut fertőzések regeneratív hatással vannak a szervezetre, és hogy az elnyomásuk krónikus betegséghez vezet azt jelenti, hogy a modern kémiai orvostudomány tevékenysége az akut betegségek területén hihetetlen mértékben káros. Valamint hogy a bizonyos 2020as betegség még jobban erősítette ezt az elnyomó szemléletet.
Valójában el kell hagynunk ezt a szemléletet és el kell indulnunk az ellenkező irányba. Az akut betegségeket nem mint a testet megtámadó külső ellenségként kell kezelnünk, hanem mint a test tudatosan manifesztált regeneratív krízisének.
Persze ennél a pontnál sokan felkiáltanak, hogy már pedig néha az akut fertőzéses betegségek rendkívül veszélyesek tudnak lenni. Én erre azt mondanám hogy igen van ilyen, de rendkívüli módon el van túlozva. Az például nonszensz ha valaki egy teljesen egészséges szövődmény nélküli gyerek influenzánál akár egy 40 fokos lázat lázcsillapítóval próbál csillapítani. Gyakorlatilag ezáltal ő lesz a gyerekének a megbetegítője hosszú távon, bár tudjuk hogy jót akart. Sajnos a nagy fokú agymosásnak köszönhetően cselekednek az ilyen szülők, ezért talán nem lehet őket teljes mértékben hibáztatni.
Vélemény, hozzászólás?