Hogyan kell helyesen alkalmazni a homeopátiát, 2. rész

,

Ebben az írásban folytatom a sorozatot amiben Organon aforizmákat veszek szemügyre, abból a célból hogy megmutassam milyen módon szerepelnek a helyes homeopátia alapelvei ebben a műben.

Kezdjük ez alkalommal a 18-as aforizmával: (ismét elnézést kérek, de nem rendelkezem a hivatalos magyar fordítással)

§ 18 Fifth Edition *
From this indubitable truth, that besides the totality of the symptoms nothing can by any means be discovered in disease wherewith they could express their need of aid, it follows undeniably that the sum of all the symptoms in each individual case of disease must be the sole indication, the sole guide to direct us in the choice of a remedy.

Miről ír Hahnemann ebben a paragrafusban? Teljesen egyértelmű: homeopátiás szert csak és kizárólag a beteg tüneteinek összessége alapján szabad csak felírni.

Azt kell tudni ennél a pontnál hogy ez nem csak egy üres szólam vagy valami semmitmondó költői túlzás a homeopátia holisztikusságáról, hanem a konkrét beteg elemzésnél egy szigorú, majdnem matematikai jellegű szabály. Gyakorlatilag azt jelenti hogy a betegről mindig úgy gondolkodunk mint amikor a pl. a repertóriummal elemzünk. A szemünk előtt minden pillanatban az összes tünetnek kell lebegnie.

Ez az az irányelv amivel pl. a Magyarországon praktizáló legtöbb „szakember” vagy 1. nem ért egyet és kifejezetten tudatosan nem így praktizál vagy 2. a kommunikációs szinten úgy mutatja hogy ezzel egyetért de a napi gyakorlatban ugyanúgy „klinikai” vagy más nonszensz homeopátiát gyakorol. Közben üres sallangokban hangoztatja hogy ő mennyire klasszikus homeopátiát művel.

Nézzük a következőt, a 27-es aforizmát:

§ 27
The curative power of medicines, therefore, depends on their symptoms, similar to the disease but superior to it in strength (§ 12 – 26), so that each individual case of disease is most surely, radically, rapidly and permanently annihilated and removed only by a medicine capable of producing (in the human system) in the most similar and complete manner the totality of its symptoms, which at the same time are stronger than the disease.

Itt Hahnemann a következőt írja: egy homeopátiás szer csak akkor fog gyógyulást okozni ha a tünetek teljes halmaza megegyezik a beteg tüneteinek a halmazával. Tehát ez ismét a totalitás törvénye. Tehát mivel Hahnemann több aforizmában is erről beszél, nem hiszem hogy meg lehet kérdőjelezni hogy ez a homeopátia egyik alaptörvénye.

Tehát aki nem ez alapján praktizál az tudatosan eltér a homeopátia alapítójától és a bizonyítás terhe ezen a csoporton van hogy ez miért egy jó gyakorlat, nem a klasszikus homeopatákon hogy ők miért szeretnének ragaszkodni a saját tudományuk alapítójához.

Ez olyan mintha egy fizikust kifiguráznának azért mert szeretne ragaszkodni a Karl Popper által lefektetett helyes tudományos megközelítés alapelveihez és neki kéne védekezni és cikkeket publikálni (mint pl. nekem most) hogy megvédje magát.

2 hozzászólás a(z) “Hogyan kell helyesen alkalmazni a homeopátiát, 2. rész” bejegyzéshez

  1. Sain Ildikó avatar
    Sain Ildikó

    „egy homeopátiás szer csak akkor fog gyógyulást okozni ha a tünetek teljes halmaza megegyezik a beteg tüneteinek a halmazával”. Honnan tudhatjuk, hgy van ilyen szer? Vagy hogy nincs?? Ezt el lehet dönteni?

    1. Badics András avatar

      Mindig van egy ilyen szer

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük