Homeopátiás szekértáborok

Minden országban máshogy fejlődött a homeopátia a történelem során és kifejlődtek ország specifikus jellemzők, anélkül hogy a homeopáitás közösség meg tudott volna egyezni nemzetközi standardokról. Ebben a cikkben áttekintést nyújtok a különböző országokról és szekértáborokról.

Például Magyarországon az úgynevezett „francia” iskola tanította az első generációs homeopátiás orvosokat. Ez azt jelenti hogy a legtöbb első generációs homeopátiás orvos a francia iskolát követi. Ez nem más mint a klinikai homeopátia. Sokan közülük azt mondanák hogy ők klasszikus homeopátiát végeznek, tehát nem használnák ezt a szót, viszont a gyakorlatban a metodológiájuk teljes egészében megegyezik a klinikai homeopátiával. A klinikai homeopátia pedig egy leegyszerűsített formája a homeopátiának. Jellemzően nem töltenek el a beteggel hosszú időt, tehát nem végeznek teljes elemzést, majd több szert adnak egyszerre, ezeket gyakran ismételve.

A másik jelentős ország amit meg kell említeni az az Egyesült Királyság. Valójában létezik (gondolom akármennyire is tagadnák) egy speciális „angol” szekértábori a homeopátiának, saját jellegzetességeivel, dogmáival és mantrákkal mit készpénznek vesznek (mint pl. a magyar homeopaták és az oltáskivezetés).

Vannak angol homeopaták akik „klasszikus homeopatának” nevezik magukat, de a legtöbben „elhatárolódnak” a klasszikus homeopatáktól, és ebben az országban valahogy az terjedt el hogy az valami meghaladott dolog. Tehát hogy lehet a klasszikus metodológiát használni de valójában a legtöbb esetben „mást” kell tennünk egy beteggel mert az sokkal jobb. Például méregteleníteni kell, vagy szervet támogatni, stb.

Különböző mantráik vannak az angol homeopatáknak. Például nincsenek is tisztában azzal hogy mi a klasszikus homeopátia és nagyon gyakran hallom tőlük hogy a klasszikus homeopaták „csak mentális jellemzők alapján írnak fel szereket mint Kent.” Ez egy bődületes nagy butaság, és én személy szerint nem is értem hogy ez a tévképzet hogy terjedhetett el. Szerintem valamelyik homeopátiás vezéregyéniség terjesztette el, hogy meg tudja ideologizálni hogy miért kell kidobni a klasszikus homeopátiát. Nyilvánvaló, ha csak kicsit is beleolvasunk Kent műveibe, hogy Kent egyáltalán nem csak mentális jellemzők alapján írt fel szereket, hanem explicit módon a teljes totalitásra helyezte a hangsúlyt, fizikai, érzelmi, mentális.

Sorolhatnám tovább a brit homeopátiás szekta szerű gondolkodás módját de talán nem érdemes mivel nem akarnám terhelni az olvasót ezzel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük