Az egészség szintjei elmélet – Vithoulkas professzor leghíresebb elmélete

Vithoulkas professzor számít a modern idők legnagyobb homeopátiás teoretikusának. Ezt még ellenfelei is elismerik. Rendkívül nagy volumenű a munkássága ezen a téren, de ennek ellenére a legtöbben (szakemberek is) csak egy két híresebb elméletével vannak tisztában.

Ezekből az egyik az egészség szintjei elmélet amelyet nagyon sokan ismernek. A lényege hogy az emberi szervezet élete során folyamatosan egy egészség skálán mozog ami jellemzi az általános egészség szintjét és ahol a legtetején a tökéletes egészség található, a legalján pedig a halál.

Az egészség szintjét sok minden határozza meg de az egyik legfontosabb mércéje a lázas betegségek megléte vagy hiánya. Ez sokaknak meglepő lehet, de hosszú évek praktizálása után ezt én is meg tudom erősíteni.

Miután meghatároztuk valakinek az egészség szintjét nagyon sok mindenben segítséget, támpontot mutathat egy homeopátiás szakembernek. Többek között a potencia meghatározásban is lehet segítségünkre, valamint abban is hogy értelmezzük mit történik a beteggel miután beadtunk egy szert. Nyilván ez nem mindig egyértelmű – ezt mindenki tudja aki kicsit is foglalkozott a homeopátiával.

Van pár érdekes tanulsága is az elméletnek, amit levonhatunk az emberi egészséggel kapcsolatban.

Először is alátámasztja a klasszikus homeopátia azon alapvetését hogy egy betegség prognózisa nem a diagnózis nevétől függ hanem, attól hogy milyen állapotban van a betegünk. Az egészség szintjei elmélet keretein belül kifejezve ez azt jelenti hogy bármely egészség szinten bármely betegség keletkezhet. Akár egy nagyon súlyos degeneratívnak mondott betegség is gyógyítható lehet, amennyiben egy magasabb egészség szinten keletkezik, valamint az is igaz, hogy ha ugyanez egy alacsony egészség szinten alakul ki akkor valószínűleg gyógyíthatatlan lesz a betegünk, vagy legalábbis hosszú évek nehéz harca áll a homeopata előtt. Ezt persze nagyon sokan nem fogják bevállalni.

Ezt az elméletet én is bemutatom az általam tartott tanfolyam keretein belül is, sőt én személy szerint legtöbbször erre alapozom a beteg elemzését, természetesen a klasszikus homeopátia többi alaptörtvényét is párhuzamosan figyelembe véve. Az elmélet gyakorlati alkalmazását az élő eseteken gyakorolva minden tanuló elsajátíthatja.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük